Saeimas vēlēšanu rezultāti – vēlētāju aktivitāte ārzemēs

Š.g. oktobrī notika 13. Saeimas vēlēšanas un tajās ļoti aktīvi piedalījās latvieši ārzemēs. Pieejamā informācija liecina, ka visaktīvāk no ārzemēs dzīvojošajiem tautiešiem vēlēšanās piedalījās Lielbritānijā mītošie. Vairāk kā 10 tūkstoši izlēma šajā dienā atnākt un atdot savu balsi par tīkamāko partiju un deputātu amata kandidātiem. Otrajā vietā ierindojās Vācija ar vairāk kā 3000 balsotāju, trešajā vietā ASV, bet ceturtajā Zviedrija.

Latviešu tik populārajā Īrijā, kurš šobrīd uzturas liels skaits latviešu balsot devās vairāk kā 2000 cilvēku, kam sekoja Norvēģija, Dānija, Nīderlande un Austrālija. Būtībā šīs vēlēsanas arī uzskatāmi parādīja, kurās valstīs šobrīd ir visvairāk Latvijas valsts piederīgo. Interesanti, ka nav datu, cik latviešu, kas dzīvo Krievijā atdeva balsis par politiķiem Latvijā.

Lai balsotu vēlēšanās ir vajadzīga derīga pase vai ID karte + vēlētāju apliecība. Ņemo vērā, ka vēlētāju apliecību varēja dabūt tikai tajā PMLP iecirknī, kur izsniegta pase, tad daudzi latvieši ārzemēs nevarēja nobalsot šajās vēlēšanās par sev tīkamāko kandidātu sarakstu. V

Jau tradicionāli Saeimas vēlēšanās uzvarēja Saskaņa, iegūstot gandrīz 20%, otrajā vietā KPV.LV, bet trešajā Jaunā Konservatīvā partija ar 13,58% balsu. Tas liecina, ka Kaimiņa aktīvā darbībā Londonā un citās Lielbritānijas pilsētās, kā arī aktīvā komunikācija ar tautiešiem ārzemēs ir devusi pozitīvu rezulātu. Vecajām partijām atliek vien mācīties.

Visas balsis, kas tika saņemtas no ārzemju latviešiem automātiski tiek pieskaitītas Rīgas vēlēšanu apgabalam. Likumsakarīgi, ka Kaimiņš šādā veidā arī varēja kļūt par Latvijas plusotāko 13. Saeimas deputātu.

Jūs varat iepazīties detalizētāk ar 13. Saeimas vēlēšanu rezultātiem un vēlētāju aktivitāti CVK mājaslapā.