Kāpēc balsot ?

Latvija ir tava dzimtene un mājas. Tu vari dzīvot ārzemēs un pelnīt vairāk, taču tā īsti par savējo svešumā nekļūsi. Tas iespējams vien trešajā, ceturtajā paaudzē, kas nozīmē, ka arī bērni, kas dzimuši ārzemēs vēl, visticamāk, saskarsies ar integrācijas grūbīām.

Izdarot izvēli Saeimas vēlēšanās Tu veido Latvijas likteni, jo 100 gudrās galvas ir tieši tik gudras kā to vēlētāji.

Neviena politiskā sistēma nav perfekta. Arī Latvijas vēlēšanu sistēmā būtu veicami uzlabojumi, kas neļautu atsevšķām “lokomotīvēm” ievilkt parlamentā daudzus tumšos zirdziņus, no kuriem ir niecīgs labums. Tajā pašā laikā nebalsošana ir pats sliktākais lēmums, jo tādā veidā Tu ļauj iekļūt Saeimā vieglāk cilvēkiem, kurus nicini.

Protams, labākais variants kā uzlabot situāciju valstī ir pašam kļūt politiski aktīvam. Ja atrodies ārzemēs, vari finansiāli atbalstīt sev tīkamo politisko spēku vai finansēt jauna spēka rašanos. Atrast domubiedrus ir iespējams internetā, taču reālā darbība notiek uz zemes.

Demokrātija nav ideāla, jo ļauj tiem, kas kontrolē masu medijus kontrolēt cilvēku prātus. Kad skaties uz kādu notikumu, mēģini saprast, kam tas ir izdevīgs. Kurš iegūst, kurš zaudē ? Kādēļ notikumi tiek attēloti tieši tā un ne savādāk ? Visam, kas ir noticis Latvijā ir savi cēloņi un sekas. Domā cēloņsakarībās. Balso un palīdzi ievēlēt Saeimā cilvēkus, kuriem ir potenciāls kļūt par godavīriem.